prawo jazdy kraków

Zdobycie prawa jazdy

Zdobycie prawa jazdy jest marzeniem każdego osiemnastolatka. Nastolatkowie ledwo osiągną pełnoletność, a już spieszą zapisać się na kurs, który pozwoli im zdobyć umiejętności poruszania się po drodze samochodem osobowym. Jeżeli chcemy zdobyć prawo jazdy Kraków jest miastem, w którym niemal na każdym kroku natkniemy się na dobre ośrodki szkolenia kierowców.

Kurs na prawo jazdy

prawo jazdy krakówMożemy wybrać ten, który oferuje nam lepszą cenę, ale istotna jest także kadra szkoleniowa. Najlepiej w tym wypadku kierować się ocenami osób, które wcześniej niż my uczęszczały na zajęcia do danej szkoły. Takie opinie można zobaczyć w internecie. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy instruktorzy są wyrozumiali i czy potrafią dobrze tłumaczyć. Jeśli za niską cenę mamy mieć słabych szkoleniowców – lepiej zrezygnować z tego rozwiązania i nieco dopłacić innej szkole, ale mieć pewność, że szkolenie będzie przebiegało bez żadnych problemów. Ale aby móc w ogóle przystąpić do szkolenia na prawo jazdy, należy posiadać profil kandydata. Wydział komunikacji starostwa w danej miejscowości musi nadać kandydatowi numer. Aby było to możliwe, należy do urzędu dostarczyć szereg dokumentów. Wśród nich musi znaleźć się dowód osobisty oraz orzeczenie lekarskie, które poświadcza, że nie posiadamy żadnych przeciwwskazań do kierowania pojazdem.

prawo jazdy krakówNiezbędny jest także wypełniony wniosek o prawo jazdy. Musimy dostarczyć też zdjęcie do dokumentu, które powinno posiadać wymiary 3,5 x 4,5 cm. Po wypełnieniu formalności, możemy przystąpić do kursu na prawo jazdy. Rozpoczyna się on trzydziestoma godzinami zajęć teoretycznych, podczas którego poznajemy zasady ruchu drogowego, ale także uczymy się pierwszej pomocy przedmedycznej. Dopiero po przejściu teorii, możemy przystąpić do jazd. Również odbywa się ich 30 godzin, wszystkie pod okiem doświadczonego instruktora, który dba o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Poprawia on nasze błędy i dobrze szkoli, abyśmy poradzili sobie potem na egzaminie. Teoretycznie 30 godzin powinno wystarczyć na pozytywne zdanie egzaminu państwowego, jednak wiele osób nie czuje się jeszcze pewnie po skończeniu zajęć praktycznych. Dlatego szkoły jazdy w Krakowie zawsze oferują także możliwość wykupienia dodatkowych pojedynczych godzin jazdy.

Za jedną taką godzinę zapłacimy 50 złotych, podczas gdy cały kurs, czyli 60 godzin teorii i praktyki, kosztuje około 1200 – 1500 złotych w zależności od szkoły jazdy. Jednakże jeśli chcemy czuć się naprawdę pewnie za kółkiem, warto wykupywać dodatkowe godziny jazdy. Wówczas zyskamy większą szansę na to, że egzamin zdamy już za pierwszym razem.