Kiedy trzeba wezwać pomoc drogową?

Podczas jazdy pojawić się może szereg problemów z pojazdem – awaria jednego z układów, brak paliwa albo uszkodzona opona. Nie w każdym przypadku konieczne będzie wzywanie lawety, żeby zabrać pojazd do pobliskiego warsztatu. Opolskie firmy oferujące pomoc drogową świadczą szereg usług, które nie wymagają przewożenia auta na lawecie. Kierowca pojazdu pomocy drogowej to często nie tylko ktoś, kto zabierze pojazd na lawetę, ale też mechanik, który jest w stanie na miejscu dokonać podstawowych napraw, na przykład wymienić świecę zapłonową.

Pomoc drogowa 24h – jak może pomóc?

pomoc drogowa W 2022 roku w województwie opolskim odnotowano 443 wypadki drogowe. Zarówno w przypadku niewielkiego uszkodzenia pojazdu, na przykład rozbitej szyby, jak i całkowitego zniszczenia, niezbędna jest pomoc drogowa. Podstawowym zadaniem fachowca od pomocy drogowej jest ustalenie przyczyny usterki, jeżeli jest ona niewielka albo zabranie pojazdu do warsztatu samochodowego. Całkowicie zniszczony pojazd może zostać od razu zabrany na złom. Pojazd z niewielkim uszkodzeniem może być holowany, natomiast wraki niezdatne do jazdy przewozi się na lawetach. W okresie zimowym jedną z cenionych usług pomocy drogowej jest wyciąganie pojazdów z zasp i przydrożnych rowów. Często wyciągnięte pojazdy nie wymagają później dodatkowych napraw. Sprawna pomoc drogowa w Opolu 24h dostępna jest dla każdego kierowcy. Samochód może być transportowany na lawecie lub holu, zależnie od jego stanu i odległości, jaka jest do przejechania – na mniejszych dystansach holowanie zajmuje mniej czasu, gdyż nie wymaga tak dokładnego zabezpieczenia auta.

pomoc drogowaOpolskie firmy zajmujące się pomocą drogową są dostępne dla kierowców przez całą dobę, także w święta i dni wolne od pracy. Mechanik posiada wszystkie niezbędne narzędzia, żeby dokonać podstawowego przeglądu pojazdu i ustalić, jaka jest przyczyna awarii. W sytuacji, gdy konieczne będą części zamienne, możliwe jest odholowanie pojazdu z drogi. Pomoc drogowa może także ułatwić kierowcy zdobycie pojazdu zastępczego z OC sprawcy wypadku. W pojeździe pomocy drogowej znajdzie się miejsce nie tylko dla mechanika, ale też dla pasażera uszkodzonego auta.

W sytuacji, gdy kierowca znajduje się w dużym oddaleniu od stacji benzynowej i wyczerpie całą rezerwę, pomoc drogowa jest w stanie dostarczyć zapas paliwa potrzebny do odpalenia auta i kontynuowania podróży. Na przeciętny samochód osobowy składa się około 12 tysięcy różnych części, dlatego nie zawsze usterka musi dotyczyć czegoś poważnego. Nawet drobna awaria świec zapłonowych lub bezpiecznika może uniemożliwić dalszą podróż.