wynajem minivanów

Wakacyjne podróże wynajmowanym minivanem

Nawet jeśli nie mamy prawa jazdy, nie musimy spędzać wielogodzinnych podróży w zatłoczonych pociągach czy ciasnych autokarach – alternatywą dla komunikacji publicznej jest wynajem samochodu z kierowcą. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w wakacje, kiedy marzy nam się zwiedzanie interesujących, ale odległych od naszego miejsca zamieszkania, zakątków kraju.

Wynajem minivanów może uatrakcyjnić wycieczkę

wynajem minivanówMożemy marzyć o wycieczce na przykład do kopalni soli w Wieliczce, Krakowa, Tatrzańskiego Parku Narodowego, Puszczy Białowieskiej czy Krainy Tysiąca Jezior. Polecany wynajem minivanów w Warszawie to opcja, która odznacza się prawdziwym komfortem. Pojazdy znajdujące się w ofercie sprawdzonej wypożyczalni posiadają 7 lub 9 miejsc, pojemny bagażnik, często też dodatkowe miejsce na narty, co jest dużym udogodnieniem, jeśli wybieramy się w góry. Wynajmując minivan, nie musimy martwić się o to, że czeka nas upychanie dużych walizek na niewielkich półkach w przedziałach pociągu, czy że nasz bagaż będzie blokował korytarz. Wynajem minivanów to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przede wszystkim komfort podczas podróży. Jeżeli wynajmujemy samochód z kierowcą, wówczas nie musimy martwić się o to, czy pojazd oddamy w odpowiednim stanie technicznym i wizualnym – o to z pewnością zadba kierowca.

wynajem minivanówMusimy pamiętać jedynie o tym, że w każdym wynajmowanym pojeździe istnieje całkowity zakaz palenia papierosów, gdyż dym tytoniowy „wsiąka” w tapicerkę i wówczas przez długi czas może być odczuwany przez kolejne osoby, które będą chciały wynająć ten sam pojazd. Za nieprzestrzeganie regulaminu wynajmu mogą czekać nas kary – w przypadku złamania zakazu palenia papierosów lub w przypadku przewożenia zwierząt, kara może wynosić koszt profesjonalnego czyszczenia pojazdu, a więc nawet 1 tys. zł. Warto więc przed wynajmem dokładnie zapoznać się z regulaminem wypożyczalni, aby po zwrocie pojazdu uniknąć przykrych niespodzianek. Jeśli chodzi o kradzież pojazdu lub szkody techniczne – wówczas może czekać nas całkowita utrata kaucji zwrotnej. W przypadku zagubienia kluczyków lub karty pojazdu również zostanie naliczona odpowiednia kara.

Jak widać, wynajem pojazdów obwarowany jest restrykcyjnym regulaminem, jednak dla osób odpowiedzialnych nie powinien stanowić on żadnego problemu – najważniejsze, by oddać samochód w takim stanie, w jakim został wypożyczony, wówczas nie musimy obawiać się nieprzewidzianych kłopotów. Oprócz minivanów w ofertach dobrych, sprawdzonych wypożyczalni dostępne są samochody sportowe, a także pojazdy klasy SUV 4X4, jak i auta grupy A.