olej do skrzyni biegów

Stojąc przed wyborem oleju do skrzyni biegów

Każdy właściciel samochodu wie, że co jakiś czas konieczna jest wymiana oleju przekładniowego. Dobór oleju do skrzyni biegów nie jest jednak tak prostą sprawą – ponieważ podczas wyboru trzeba wiedzieć, czym się kierować. Istotne jest kilka czynników, wśród których wymienić można między innymi lepkość.

Olej do skrzyni biegów wysokiej jakości

olej do skrzyni biegówAle tak naprawdę sprawa jest o wiele prostsza, ponieważ obecnie producenci zadbali o to, aby oznaczyć poszczególne oleje – specjalnymi normami. Specyfikacja dokładnie określa parametry oleju – wówczas wystarczy spojrzeć, jakie wytyczne wskazał producent i zakupić olej zgodnie z jego propozycją. Jeżeli nie wiemy, gdzie szukać informacji od producenta samochodu, powinniśmy poszukać danych w książce serwisowej. Jeśli tam nie ma pożądanej wiadomości, koniecznym będzie skontaktowanie się osobiście z pracownikami serwisu. Ci na samej podstawie numeru VIN pojazdu będą w stanie podać normę oleju do skrzyni biegów. Od razu w serwisie możemy też wymienić olej, jednakże czasami oryginalne produkty mogą być naprawdę drogie. Wówczas nie musimy martwić się o swój portfel, ponieważ olej do skrzyni biegów występuje także w postaci zamiennika oryginału. Niektórzy mogą jednak mieć wątpliwości, czy taki olej charakteryzuje równie wysoka jakość – na szczęście przy wyborze zamienników wystarczy wiedzieć, że i tutaj są dobrzy i słabi producenci.

olej do skrzyni biegówZamiennik od dobrego producenta także może odznaczać się najwyższą jakością. A przy tym niższą ceną – jest to więc zdecydowana oszczędność dla wielu właścicieli aut. Nic więc dziwnego, że decydują się na takie rozwiązanie. Warto przed udaniem się do sklepu stacjonarnego przejrzeć ofertę sklepów internetowych. Możemy wejść na stronę producenta – i skorzystać z jego wyszukiwarki, wpisując markę i model swojego samochodu, a on przedstawi Ci automatycznie ofertę produktów dostosowanych do danego pojazdu. Jest to prosta opcja poszukiwania najlepszych wyrobów. Czasami może się zdarzyć, że nie znajdziemy produktu, który spełnia normę podaną przez producenta samochodu. Ale to także nie problem, ponieważ możemy wówczas dobrać olej kierować się klasą jakości API oraz lepkością SAE. Tylko pojawia się jeden problem, że nie każdy olej o takiej samej klasie jakości jest naprawdę taki sam.

Mimo wszystko zamiast radzić sobie samodzielnie, lepiej jest wybrać się do profesjonalistów – właśnie do serwisu samochodowego. Tam na pewno odpowiednio nam doradzą i nie będziemy musieli przejmować się tym, że przez dobór nieodpowiedniego produktu uszkodzimy nasz pojazd.