kurs prawa jazdy

Różnorodność kursów na prawo jazdy w Krakowie

W ostatnich latach kurs na prawo jazdy cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród osób młodych, ale również tych starszych. Więcej osób decyduje się na zakup samochodu, zamiast jeżdżenia zatłoczonymi autobusami.

Kursy na prawo jazdy w Krakowie

kurs prawa jazdy Kurs prawa jazdy w Krakowie na pewno nie odznacza się niską ceną, ale nie rzutuje to na ogólną liczbę chętnych. Zdawalność egzaminu teoretycznego w ciągu ostatnich trzech lat to około 70%. Jeśli mowa o egzaminie praktycznym, w jednej z najlepszych szkół jazdy w Krakowie 7 na 10 osób otrzymało wynik pozytywny. A jak jest z cenami? Wahają się one już od 890zł za kurs podstawowy kategorii B ze zniżką studencką i uczniowską, aż do 2500zł. Kategoria A to koszt 1400zł, kat. C 2200zł, a kat. D nawet 6000zł. Do wyboru jest wiele kursów, które dostosowane są indywidualnie do czasu jakim dysponuje zdający. Mogą to być szkolenia dopołudniowe, popołudniowe i weekendowe. Da się wyróżnić kursy 2-tygodniowe, 4-tygodniowe i 8-tygodniowe. Oprócz tego podziału do dyspozycji jest też kurs superekspresowy – trwa on od 15 do 17 dni oraz ekspresowy – do 30 dni. W tym przypadku mimo że cena jest dość wysoka (od 1900 do 2200zł) zawiera wiele korzyści, takich jak dodatkowe godziny konsultacji z wykładowcą i instruktorem oraz możliwość konsultacji z psychologiem na temat „jak radzić sobie ze stresem?”.

kurs prawa jazdyCoś na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kursu to rosnące na popularności wykłady online. Tak zwany „e-learning” może być w formie podstawowej lub rozszerzonej, tak samo jak zwykły kurs. Koszt teorii przekazanej przez internet sięga w Krakowie od 80 do 180zł. Jeśli chodzi o inne dodatkowe koszty, które mogą, ale nie muszą być połączone z kursem na prawo jazdy to na pewno dodatkowe godziny jazdy. Dla osób, które wolą więcej poćwiczyć przed podejściem do egzaminu przygotowane są dodatkowe lekcje, na które można umówić się z instruktorem. Cena takiego dodatku to 35-60zł za 60min lub 380-500zł w pakiecie składającym się z 10-20h. Krakowskie drogi mogą być ciężkie dla początkujących kierowców, dlatego warto skorzystać z tej opcji. Niektóre szkoły jazdy mają w swojej ofercie kurs rozłączny, poświęcony osobom, które cierpią na brak czasu.

Osoba zdaje egzamin teoretyczny w ciągu trzech dni, dostaje potwierdzenie ważne bezterminowo, a do egzaminu praktycznego może podejść w wybranej przez siebie szkole na terenie całej Polski, bez konieczności powtórnego zdawania części teoretycznej. Są też szkoły, które oferują kursy dla niepełnosprawnych, głuchoniemych oraz kursy w języku angielskim.