myjnia ręczna

Rodzaje myjni samochodowych

W celu utrzymania dobrej kondycji karoserii samochodu trzeba dbać o jej czystość. Lakier to warstwa, której celem jest ochrona elementów karoserii przed korozją. Brud, szczególnie zimą, przyspiesza korodowanie, dlatego trzeba go umiejętnie usuwać. Najprostszym rozwiązaniem jest podjechanie do myjni samochodowej.

Te dzielą się na dwa rodzaje – ręczne oraz automatyczne

myjnia samochodowa w rudzie śląskiejBezpiecznym rozwiązaniem jest myjnia bezdotykowa, która jednak wymaga wyjścia z pojazdu. Alternatywą dla niej jest myjnia automatyczna, przez którą się przejeżdża. W myjni bezdotykowej auto jest czyszczone przy pomocy strumienia wody natryskiwanego pod wysokim ciśnieniem. Ważne jest, aby kierować strumień wody pod kątem około 45 stopni. Ciśnienie wody może wynosić do 100 barów. Należy zachować odpowiednią odległość podczas mycia, żeby nie uszkodzić powłoki lakierniczej – około 30 centymetrów pozwoli na usunięcie zabrudzeń. Woda mieszana jest z detergentami oraz środkami chemicznymi, których zadaniem jest zabezpieczenie mytej powierzchni. Woda z pianą służy do usuwania zabrudzeń, natomiast z dodatkiem wosku tworzy dodatkową powłokę ochronną. Auto można opłukać czystą wodą z sieci lub z dodatkiem osuszacza – przydaje się to podczas miesięcy zimowych, gdy temperatury spadają poniżej zera.

myjnia ręczna Bezdotykowa myjnia samochodowa w Rudzie Śląskiej pozwala na bezproblemowe usunięcie zabrudzeń. Z powierzchnią lakieru nie mają styczności żadne szczotki i gąbki. Na jednym stanowisku w myjni bezdotykowej w ciągu godziny umytych może zostać od 2 do 20 pojazdów. Dzięki automatowi na monety możliwe jest dopasowanie programu i czasu mycia do indywidualnych potrzeb. W Rudzie Śląskiej można skorzystać także z myjni automatycznej – w tym przypadku nie trzeba nawet wysiadać z pojazdu. Wymaga to jednak więcej czasu, gdyż mycie pojazdu może potrwać od 15 do nawet 60 minut, zależnie od wybranego programu. Podczas mycia w myjni automatycznej gąbki i szczotki mają fizyczny kontakt z powierzchnią lakieru. Dostępne w Rudzie Śląskiej myjnie automatyczne można podzielić na tunelowe i portalowe. Myjnie bezdotykowe nie wymagają pomocy dodatkowego personelu.

W myjni automatycznej istnieje możliwość umycia podwozia samochodu, co jest trudne do zrealizowania w myjni bezdotykowej. Dodatkowo przy myjniach bezdotykowych można skorzystać także z koszy na śmieci i odkurzaczy, dzięki czemu możliwe jest sprzątnięcie wnętrza pojazdu. Korzystanie z bezdotykowej myjni parowej jest wysoce ekologiczne, ale wymaga wprawy, aby nie uszkodzić lakieru.