szybkie przewozy paczek

Przygotowanie paczki do Anglii

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej wiele osób wyjechało w poszukiwaniu szczęścia za granicą – głównie do Wielkiej Brytanii. Mimo wykonywania tam prac fizycznych i mało wymagających można było dawniej sporo zarobić i odłożyć na mieszkanie czy auto. Obecnie funt nieco osłabł, po brexicie podróżowanie nie jest już takie proste, jednak nadal na Wyspach mieszka kilkadziesiąt tysięcy naszych rodaków. Często tęsknią oni za polskimi przysmakami, markami kosmetycznymi, odzieżowymi, czy innymi rzeczami.

Transport paczek

paczki z polski do angliiNa miejscu czasem dostaną coś w tzw. polskich sklepach, coś zamówią online, ale też nie zawsze i nie wszystko. Na szczęście zawsze można liczyć na bliskich którzy podeślą paczki z Polski do Anglii. Jak przygotować taką przesyłkę? Zawczasu trzeba sprawdzić oferty firm kurierskich i wstępnie wybrać dobrą ofertę – a najlepiej dwie dla pewności. Takie firmy przewozowe mają swoje ograniczenia np. paczka musi być mniejsza niź jakiś wymiar lub wagowo nie przekraczać iluś kilogramów. Niektórzy nie biorą przesyłek niestandardowych czyli np. bardzo długich, które trudno się przenosi i nie wejdą na samochód kuriera. Dlatego też lepiej pakować rzeczy do standardowego kartonu. Jeśli sądzimy że będzie on za duży/za ciężki to lepiej jest często zrobić dwie mniejsze paczki – bo wyjdą taniej niż jedna paczka do której dopłacimy za przekroczenie standardowych wytycznych. Na pewno trzeba wiedzieć co konkretnie chcemy dać, z wyprzedzeniem.

paczki z Polski do AngliiWtedy łatwiej będzie nam znaleźć właściwy karton na spakowanie całości. Powinien mieć on solidne ścianki i być pełny z każdej strony – kartony dziurawe, przemoczone, czy podarte się nie nadają, nawet jak się je będzie próbować naprawić. Sam karton warto zakleić dobrze taśmą, przynajmniej w dwóch kierunkach, warto użyć także folii stretch. Zabezpieczy ona przesyłkę przed działaniem wilgoci, jak również sam karton przed rozdarciem. Folia jednak nie zastąpi taśmy, bo nie przytrzyma kartonu tak dobrze. Najlepiej jest to zrobić podwójnie – dać kawałek taśmy na łączeniu kartonu, potem folię i jeszcze raz taśmę do przyklejenia boków folii. Do samej paczki warto też wrzucić folię bąbelkową, styropianowe kulki, czy tekturowe przegródki, które utrzymują ładunek w jednym miejscu i zapewnią mu bezpieczeństwo.

Podsumowując, przed przygotowaniem przesyłki do Anglii trzeba zapoznać się z ofertą przewoźników by wiedzieć jak dużą paczkę można mieć i ile będzie nas to kosztowało. Potem trzeba mieć ze sobą mocny karton, taśmę, stretch oraz wypełnienie ochronne do towarów.