przeprowadzki

Przeprowadzka – z firmą czy na własną rękę?

Przygotowywania do zmiany miejsca zamieszkania to niezwykle uciążliwy proces. Każdy, kto kiedykolwiek miał z tym styczność doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak czasochłonne są to przygotowania. Później niestety nie jest lepiej, ponieważ czeka nas przetransportowanie się do nowej lokalizacji i rozpakowywanie wszystkich kartonów, poszukiwania konkretnych rzeczy i jeden wielki bałagan.

Bezpieczne przeprowadzki

przeprowadzkiNiektórzy decydują się na zorganizowanie przeprowadzki na własną rękę, jest to jednak dosyć ryzykowne. Przede wszystkim na samodzielny transport mebli mogą zdecydować się jedynie osoby mające niewiele rzeczy do przewiezienia i co ważne – na niewielkim dystansie. Trasa z Gdańska do Gdyni nie będzie stanowić większego problemu, natomiast dalsze destynacje z pewnością tak. Na profesjonalny transport mebli na pewno należy zdecydować się podczas przeprowadzki w Trójmieście. Wtedy także powinna ona mieć odpowiednie ubezpieczenie OC, a najlepiej także to od zaginięcia lub kradzieży. Każdy z nas chce zorganizować przeprowadzkę jak najtaniej, natomiast warto pamiętać, że przewozimy cały swój dobytek, który ma dla nas wartość nie tylko materialną, ale też sentymentalną. Dlatego kierowanie się tutaj wyłącznie stroną finansową nie jest najlepszą decyzją. Przeprowadzka na własną rękę sprawdza się jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszy to sytuacja, w której przeprowadzamy się do mieszkania na wynajem, już urządzonego. Wówczas zabieramy głównie ubrania, akcesoria, ewentualnie sprzęt RTV lub AGD. To z pewnością zmieści się do dużego samochodu typu kombi na maksymalnie dwa lub trzy kursy. Rzeczywiście wówczas lepiej przewieźć rzeczy własnym samochodem lub pożyczonym od zaufanej osoby. Transport mebli na własną rękę z kolei ma sens jedynie wtedy, gdy dysponujemy samochodem dostawczym. W innym wypadku przysporzymy sobie jedynie dodatkowego kłopotu i stresu. Z firmy przeprowadzkowej warto skorzystać przede wszystkim dlatego, że transport mebli jest czynnością, której jej pracownicy podejmują się codziennie. Jest to najczęściej zgrana, doświadczona ekipa, która wykona za nas tak zwaną czarną robotę.

 

Warto zachować jednak zdrowy rozsądek i wziąć pod uwagę fakt, że nie każda firma jest rzetelna. Przed podjęciem decyzji warto przeczytać opinie o niej, poznać szczegóły, upewnić się co wchodzi w zakres usług i tym podobne kwestie. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko podjęcia złej decyzji, a cała przeprowadzka powinna zostać zakończona sukcesem. Można zatem stwierdzić, że skorzystanie z usług profesjonalistów jest dobrym pomysłem, pod warunkiem, że rozważnie wybierzemy firmę.