zestaw do renowacji reflektorów

Odświeżenie reflektorów – zestaw do renowacji

Każdy właściciel samochodu eksploatuje go intensywnie – jeździ nim do pracy codziennie, na zakupy i tak dalej. To wszystko sprawia, że pojazd – narażony na warunki drogowe – traci swój atrakcyjny wygląd. Nie tylko jeśli chodzi o karoserię, ale także o te mniejsze elementy jak na przykład reflektory, które po pewnym czasie użytkowania stają się brudne, zamglone.

Renowacja reflektorów  z dobrymi produktami

zestaw do renowacji reflektorówJak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego nawet najczystsza piękna karoseria nie będzie robić tak dobrego wrażenia jeśli nie zadbamy o detale. Zabrudzone, zamglone reflektory nie muszą być od razu wymieniane, wystarczy bowiem ich renowacja. Ale do tego niezbędny jest profesjonalny zestaw do renowacji reflektorów, który znajdziemy w dobrych, specjalistycznych sklepach. Dzięki takim specjalistycznym kosmetykom samochodowym lampy mogą odzyskać połysk. Nie będą już pożółkłe, a zaczną wyglądać jak nowe. Dodatkowo zostaną na długi czas zabezpieczone przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Co składa się na taki zestaw? Podstawowy to zazwyczaj trzy elementy – kosmetyki w sprayu. Zalicza się do nich specjalny odtłuszczacz do plastiku, który pozwala pozbyć się zanieczyszczeń. Następnie zastosować należy lakier podkładowy do plastiku, ponieważ odpowiednio zagruntuje on powierzchnię i przygotuje ją pod kolejną warstwę.

zestaw do renowacji reflektorówTrzeci kosmetyk to lakier bezbarwny z utwardzaczem i to jego jakość ma największe znaczenie. Zabezpiecza lampę, a przy tym nadaje ten oczekiwany połysk. Wielu producentów do zestawu dołącza także papiery ścierne o różnej granulacji – najczęściej 800 i 2000, dzięki którym można dobrze przygotować powierzchnię pod nałożenie lakierów. Bez wątpienia każdy właściciel auta, który dba o wygląd swojego pojazdu, powinien rozważyć zakup takiego zestawu. Okazuje się bowiem bardzo często, że wystarczy popracować dobrze nad detalami, aby całość zaczęła prezentować się znacznie lepiej. Nie trzeba martwić się także o pieniądze, ponieważ takie zestawy do renowacji lamp nie należą do szczególnie drogich, za jeden zestaw zapłacimy niewiele więcej ponad 50 zł, natomiast jest on bardzo wydajny i starczy nam na niejedne odświeżenie reflektorów.

Co ważne, renowacja lamp nie wymaga pomocy profesjonalistów – każdy z właścicieli aut może zrobić to sam, we własnym garażu. Jeśli będzie postępował zgodnie ze wskazówkami producenta kosmetyków samochodowych, z pewnością efekt będzie zgodny też z oczekiwaniami – a więc zamiast brzydkich, zżółkłych i zmatowiałych lamp, zobaczymy błyszczące i czyste reflektory.