odciągi łańcuchowe

Niezastąpione w transporcie odciągi łańcuchowe

Transport ciężki jest jedną z bardziej niebezpiecznych i wymagających branży. Transportowanie cięższych przedmiotów, czy pojazdów podlega masie regulacji i mocowania przy nich muszą być odpowiedniej jakości i odpowiednio zainstalowane do obiektu transportowanego. W razie sytuacji, gdy taki ładunek się odczepi, lub poluzuje, konsekwencje mogą być tragiczne.

Bezpieczny transport dzięki odciągom łańcuchowym

odciągi łańcuchoweTaki odczepiony przedmiot może spowodować ogromne zagrożenie i masę strat. Dlatego też ludzie zajmujący się przygotowywaniem takich przedmiotów do transportu powinni zwracać szczególną uwagę na mocowania i instalować je ze szczególną dbałością, a także dbać o ich stan i sprawdzić czy nie mają żadnych uszkodzeń przed każdym mocowaniem. Ważne jest stosowanie mocowań o odpowiedniej wytrzymałości, oraz długości. Wszystko musi być adekwatne do wagi transportowanego obiektu. Bardzo popularne są odciągi łańcuchowe do transportu, są one niezwykle wytrzymałe i pozwalają na w miarę dokładną regulację przy zachowaniu ogromnej sztywności całej konstrukcji. Oczywiście istnieją ich różne typy, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Istnieją rodzaje takie jak chociażby jednoczęściowe, dwuczęściowe, czy po prostu napinacze śrubowe. Różnią się one głównie sposobem mocowania i mogą być przydatne w różnych sytuacjach.

odciągi łańcuchoweChociażby odciągi łańcuchowe jednoczęściowe są bardzo praktyczne przy transportowaniu pojazdów ciężkich i unieruchomieniu ich od paru stron, tym samym bardzo je usztywniając, co zapobiega wszelkim większym ruchom, które mogą poskutkować w poluzowaniu się konstrukcji. Odciągi są praktycznie niezastąpione w transporcie ciężkich pojazdów. Często można zauważyć chociażby transportowane pojazdy wojskowe pociągami, czy ciężarówkami. Są one przymocowane do wagonu, lub naczepy właśnie z zastosowaniem odciągów łańcuchowych, które nie mają sobie równych w tym sektorze. Jak jeszcze można używać pasów z tworzywa do transportowania pojazdów osobowych, to w takiej sytuacji nie mają one żadnych szans na przetrwanie podróży. Odciągi także bardzo często stosuje się w transporcie lotniczym, by solidnie przytwierdzić ładunek do podstawy samolotu, aby ten się nie ruszał. Ważna jest jednak jakość wykonania takiego odciągu, możemy zakupić odciągi różnej grubości, czy długości.

Wszystko to musi być adekwatne do transportowanego sprzętu. Chociażby odciągi grubsze mają większą wytrzymałość i są w stanie utrzymać obiekty o większej wadze. Jednak długość nie wpływa w żadnym stopniu na siłę takiego łańcucha. Jest on tak samo gruby na całej długości i sprawdza się tak samo jak krótsze z tej samej kategorii.