renowacja felg

Na czym polega renowacja felg?

Intensywna, codzienna eksploatacja samochodu może sprawić, że niektóre z części czy układów mogą ulegać uszkodzeniom. Podatne na to są na przykład felgi, które mogą wymagać naprawy, gdy wpadniemy w wyjątkowo głęboką dziurę przy dużej prędkości czy gdy będziemy nieostrożnie parkować na wysokim krawężniku.

Renowacja felg nie jest droga

Jeżeli nas to spotka, warto znaleźć dobry zakład, który szybko i skutecznie podejmie się naprawy felg. Jest to ważne, gdyż krzywe felgi mogą powodować, że będziemy odczuwać wibracje na kierownicy, a opony będą się szybciej zużywać. Aby temu zapobiec, można zdecydować się na przykład na renowację felg aluminiowych w Opolu. Specjaliści z warsztatu na samym początku podejmą się oceny stanu technicznego felg. Konieczne jest bowiem, aby felgi nie miały żadnych ubytków ani zarysowań – przed przystąpieniem do dalszych prac należy się ich pozbyć. Renowacja felg aluminiowych w Opolu obejmuje też piaskowanie. Zastosowanie dobrego ścierniwa technicznego o drobnych ziarenkach pozwala na szybkie pozbycie się starej warstwy farby i lakieru. Dzięki temu uzyskujemy całkowicie czystą felgę, którą teraz możemy poddać prostowaniu i spawaniu.

renowacja felgNaprawa obręczy kół odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn – to wysokiej klasy sprzęt sprawia, że tego typu prace pozwalają zawsze na uzyskanie oczekiwanych efektów. Zakłady zajmujące się renowacją felg aluminiowych w Opolu zaznaczają, że cena usługi zależy od rozmiaru uszkodzenia. Naprawa felg pozwala na pozbycie się wszelkich skrzywień i pęknięć. Kolejnym etapem renowacji felg aluminiowych w Opolu jest ich malowanie. Stosuje się tutaj farby proszkowe, jednak najpierw należy pokryć obręcz koła podkładem cynkowym. Dopiero wówczas felga jest przygotowana na warstwę farby proszkowej. Nie zapominajmy także o końcowym pokryciu felgi lakierem bezbarwnym – pozwoli nam on na uzyskanie wybranego efektu: matu lub połysku felgi. Tak przygotowana felga powinna teraz wylądować w specjalnym piecu – wysoka temperatura sprawi, że warstwa farby i lakieru zostanie utwardzona, a tym samym zwiększy się jej wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Renowacja felg aluminiowych w Opolu to usługa, której cena nie powinna stanowić zapory dla żadnego z właścicieli aut. Płacimy za staranność wykonania i jakość.

Prace przy felgach zajmują zazwyczaj kilka godzin, jednak końcowy efekt jest warty poświęcenia takiej ilości czasu – felgi wyglądają jak nowe i sprawiają, że nasz samochód będzie wyróżniał się na ulicy dzięki swojemu wyglądowi. Renowacja felg aluminiowych w Opolu to usługa, z której powinniśmy skorzystać, jeśli zależy nam zarówno na bezpieczeństwie, jak i na estetyce naszego pojazdu.