regeneracja pomp wspomagania w mazowieckim

Na czym polega regeneracja pompy wspomagania?

Układ hydrauliczny to jedna z najważniejszych części samochodu. Dzięki niemu działanie kierownicy jest sprawniejsze i prostsze. Czasem dzieje się jednak tak, że jeden z elementów tego układu – pompa wspomagania – ulega awarii. W tym wypadku można wymienić ją na nową lub poddać regeneracji. Jak wygląda ten proces?

Przebieg procesu regeneracji pompy wspomagania

regeneracja pomp wspomagania w mazowieckimAby zrozumieć na czym polega regeneracja pompy należy wcześniej zapoznać się z tym jak ona w ogóle działa. Układ hydrauliczny kierownicy oparty na pompie działa w taki sposób, że pomaga kierowcy w łatwym poruszaniu i skręcaniu kierownicą. Układ pracuje przez cały czas, niezależnie czy trzymamy kierownicę prosto czy wykonujemy skręt. W układzie oprócz pompy jest zawór ciśnieniowy, który również ma duże znaczenie – pozwala na utrzymanie wysokiego ciśnienia, niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Jedne z najnowszych układów wspomagania posiadają zawory, które przepuszczają specjalny płyn w zależności od prędkości jazdy. Tym samym powodują zmniejszenie się ciśnienia w układzie, a to wpływa na zminimalizowanie opornej pracy kierownicy. Dzięki temu szybsza jazda jest wygodniejsza dla kierowcy i nie sprawia większego problemu. Regeneracja pompy następuje, gdy używana pompa przestaje działać, na przykład z powodu nagłej awarii zaworu.

regeneracja pomp wspomagania w mazowieckimZalecana jest głównie w przypadkach, gdy następuje wyciek oleju, głośna praca podczas jazdy, pisk podczas skręcania lub słabe wspomaganie przy skręcaniu. Regeneracja pomp wspomagania w mazowieckim rozpoczyna się od ich rozebrania. Następnie taka pompa jest myta, po czym zostaje oceniona pod względem stopnia przydatności jej elementów. Te, które okazują się nieprzydatne zostają wymienione na nowe, a pozostałe razem z obudową zostają poddane obróbce mechanicznej. Potem wymieniane są łożyska, tuleje oraz uszczelnienia. Regeneracja pompy w dobrych zakładach zawsze przeprowadzana jest z precyzją i dokładnością, po czym sprawdzana jest jeszcze na stanowisku diagnostycznym. Oceniania jest tam pod względem szczelności i przepływu oleju. Dzięki temu osoby zajmujące się naprawą mają pewność, że pompa może zostać oddana właścicielowi. Fachowcy zawsze dbają o to, aby klient był zadowolony.

Aktualnie regeneracją pompy zajmuje się wiele zakładów – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Jeśli kierowca szybko zwróci uwagę na objawy nieprawidłowo działającego układu wspomagania, fachowcy równie szybko zdiagnozują usterkę i zajmą się jej wyeliminowaniem. Dzięki temu kierowca szybko będzie mógł cieszyć się nowym życiem pompy i ułatwionym skręcaniem.