myjnia samochodowa

Myjnie bezdotykowe – zalety i wady korzystania

Są różne rodzaje myjni samochodowych. Mamy myjnie automatyczne, bezdotykowe oraz ręczne. Auto możemy też myć samodzielnie. Mycie samochodu sprawia, że samochód jest nie tylko czysty, ale także mniej się niszczy, na przykład przez osadzającą się na metalowych częściach sól drogową w okresie zimowym.

Myjnia bezdotykowa – czyste auto latem i zimą

myjnia samochodowaDlatego też warto jest regularnie jeździć na myjkę, tylko którą wybrać? Mycie ręczne zajmuje nam sporo czasu, a nie zawsze mamy możliwość jego wykonania (np. jak mieszkamy w bloku). Myjnia automatyczna niszczy lakier, a zamawianie mycia ręcznego jest możliwe w niewielu punktach. Dlatego też dobrą opcją są samochodowe myjnie bezdotykowe. Można je znaleźć prawie w każdym mieście. Za mycie zapłacimy stosunkowo niewiele, a taka opcja posiada wiele zalet. Przede wszystkim w sposób szybki doprowadzimy nasz samochód do czystości. Mycie wodą i środkami myjącymi pod ciśnieniem jest bardzo wygodne i skuteczne. Nie zmoczymy się przy tym, ani nie pobrudzimy. Taką myjką usuniemy nawet najtrudniejsze zabrudzenia i dotrzemy do trudno dostępnych miejsc, takich jak zagłębiania w felgach i oponach, podwozie, czy szyba pod wycieraczkami.

myjnia samochodowaW ten sposób możemy nie tylko umyć samochód, ale także go wysuszyć, więc z myjni bezdotykowej możemy korzystać nawet w zimie. W dodatku do ostatniego spłukiwania środków myjących używa się wody demineralizowanej, dzięki czemu samochód będzie aż lśnił i wyglądał jak nowy. Zaletą myjni bezdotykowej jest to, że posiada ona kilka stanowisk do mycia, więc nie będziemy stali w kolejce. Myjnie często znajdują się obok stacji benzynowych czy stacji kontroli pojazdów i mechaników, zatem przy okazji możemy załatwić dwie rzeczy naraz. W dużych miastach myjnie można spotkać na każdej dzielnicy. Myjcie bezdotykowe sprawia, że nasz lakier nie ulegnie zniszczeniu. Myjnie automatyczne, które też często spotykamy przy stacjach benzynowych, są mniej korzystne. Ich duże szczotki sprawiają, że na lakierze pojawiają się mikrozarysowania, a z czasem warstwa lakieru się osłabia. Takiego problemu nie ma na myjniach bezdotykowych, gdzie nie używa się żadnych szczotek czy myjek, które porysują nasz samochód. Warto korzystać z działania myjni bezdotykowej.

Mycia na niej samochodu jest szybkie, wygodne, nie wymaga dużo pracy, nie zniszczy naszego samochodu, a przy tym umyjemy nasze auto w korzystnej cenie. Czyste auto prezentuje się znakomicie, a do tego sól drogowa osiadająca na podwoziu zostanie usunięta, podobnie jak ograniczające widoczność zabrudzenia na szybie przedniej i tylnej.