Możliwości oklejania samochodu z zewnątrz

Każdy samochód po pewnym czasie eksploatacji ulega zniszczeniom lub zaczyna posiadać małe, jednak nieestetycznie wyglądające zarysowania lub odpryski. Odpowiednia pielęgnacja oraz jego ochrona jest nieodłącznym elementem posiadania samochodu. Wiele samochodów mimo regularnej regeneracji, pielęgnacji oraz dbania o każdy szczegół traci swoje walory estetyczne.

Zalety naklejek ochronnych

Bardzo często podczas korzystania z myjni samoobsługowych czy profesjonalnych – karoseria ulega zniszczeniu, w szczególności jeśli chodzi o auta, które mają swoje lata i są wystawione na działanie czynników zewnętrznych. W miejscach, gdzie występuje korozja lakier jest podatny na odpadanie, kruszenie się i odłamywanie. Poprzez takie uszkodzenia mechaniczne auto wygląda brzydko i nie przypomina tego, który jeszcze niedawno wyjechał prosto z salonu. W przypadkach, gdzie uszkodzenia mechaniczne są tak duże i bardzo zauważalne istnieje możliwość zakrycia tego w bardzo szybki i bezinwazyjny proces oklejania. Naklejki ochronne na auto bądź oklejenie całego zapewniają mocną barierę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, jak opady atmosferyczne czy działanie promieni słonecznych, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi jakimi są zarysowania. Taki zabieg zapewnia ochronę przed działaniem substancji chemicznych oraz przed matowieniem i utratą koloru. Folia ochronna jest w pełni usuwalna, także w przypadku chęci usunięcia lub zmiany koloru można usunąć i zmienić.

Naklejki ochronne stosuje się na całą powierzchnię samochodów lub na konkretne fragmenty. Najczęściej ochranianymi fragmentami aut są lusterka, klamki, lampy, gdzie zapewniona jest ochrona reflektorów przed matowieniem i odpryskami. Do większych oklejanych elementów należy przednia część samochodu, w której okleja się część maski wraz z błotnikami, przedni zderzak oraz lusterka i lampy. Inną popularną opcją jest oklejanie całej maski, przedniego zderzaka, nadkoli, lamp i lusterek. Innym rozwiązaniem jest oklejenie całości samochodu i wszystkich jego elementów. Zapewnia to ochronę na całej powierzchni. Dodatkowo wiele osób decyduje się na oklejenie całości samochodu, ponieważ chce zmienić jego kolor na nowy, zupełnie inny. Koszt oklejenia pojedynczych elementów, to zwykle kilkaset złotych, jednak w przypadku całego lub większej powierzchni ceny sięgają kilku tysięcy złotych.

Posiadając samochód, który ma wiele zniszczeń mechanicznych lub chcąc odmienić jego wygląd z zewnątrz warto zastanowić się nad wybraniem opcji oklejania, aniżeli lakierowania go od nowa. Cena jest niższa oraz opcja jest szybsza. Precyzja, z jaką wykonane jest oklejanie da efekt spektakularny i podobny do efektu lakierowania.