wypożyczalnia samochodów osobowych

Kto może się ubiegać o auto z OC z wypożyczalni samochodów osobowych?

Fakt, że w przypadku uszkodzenia auta w wyniku zdarzenia drogowego możliwe jest otrzymanie auta zastępczego opłacanego przez ubezpieczalnie sprawcy zdarzenia, większości polskich kierowców jest znany. Niemniej odsetek osób korzystających z takiego rozwiązania nadal jest stosunkowo niewielki.

Wypożyczalnia samochodów i formalności

wypożyczalnia samochodów osobowych Wszystko to wynika w dużej mierze z faktu, że większość polskich kierowców nie jest w pełni doinformowana, jeśli chodzi o kwestie uzyskania zastępczego samochodu z oc sprawcy i tego jakich formalności należy dopełnić by takie auto otrzymać. Kolejny problem stanowi nieskrywana niechęć ubezpieczalni wobec takiej praktyki. Kto więc ma prawo obiegać się o takie rozwiązanie jakim jest samochód z OC sprawcy? Zgodnie z polskimi przepisami każdy, tak właściciel indywidualny jak i właściciel auta firmowego. Bez znaczenia pozostaje także w tym wypadku fakt w jaki sposób wykorzystywane jest auto, które uległo zniszczeniu lub uszkodzeniu. W związku z czym, wbrew praktyce ubezpieczalni poszkodowany nie jest zobowiązany do tego by wykazać, że samochód jest mu niezbędny do funkcjonowania z takich czy innych powodów. Teoretycznie sprawa wydaje się w takim wypadku oczywista. Osoba, która nie zawiniła w trakcie kolizji czy wypadku ma pełne prawo by otrzymać na czas naprawy, czy też kupna nowego samochodu auto zastępcze, który to może wypożyczyć w takim punkcie jak wypożyczalnia samochodów. Rzeczywistość pokazuje jednak, że teoria jedno, praktyka drugie, w związku z czym choć mamy całkowite prawo do wynajęcia samochodu na koszt sprawcy i tak musimy zmierzyć się z masą formalności by swoich praw u ubezpieczyciela dojść.

wypożyczalnia samochodów osobowych Jak to z formalnościami bywa, zwykle sprawa nie okazuje się łatwa, dlatego warto poszukać pomocy w tym zakresie. Miejscem w którym taką pomoc możemy otrzymać, ku zaskoczeniu dużej liczby kierowców, może okazać się tania wypożyczalnia samochodów osobowych gdańsk, zwłaszcza taka która funkcjonuje na terenie dużego ośrodka miejskiego – trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), warszawa, Kraków, itd. Otóż w dużych miastach działają wypożyczalnie, które nie tylko posiadają oferty różnego rodzaju najmu, ale także specjalizują się w załatwianiu formalności z ubezpieczalniami, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie wynajęcia auta na koszt sprawcy. W takim wypadku wypożyczalnia aut przejmuje za poszkodowanego wszelkie obowiązki związane z koniecznością dopełnienia formalności i uzyskaniem środków na wynajęcie auta zastępczego na czas naprawy/kupna samochodu. Zważywszy na trudności jakie bywają w przypadku załatwiania tego typu sprawy, pomoc wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy to ogromne ułatwienie dla poszkodowanych.

Fakt, że prawnie każdy poszkodowany w zdarzeniu drogowym, którego samochód w wyniku tegoż zdarzenia nie jest zdolny do jazdy ma prawo ubiegać się o samochód z OC sprawcy, jak i fakt, że istnieją firmy w tym wypadku wypożyczalnie samochodów, które całą procedurę ułatwiają powinien znacząco wpłynąć na liczbę osób korzystających z tego rozwiązania jak i przekonać tych, którzy maja co do niego pewne obawy.