wynajem samochodów dostawczych

Kiedy potrzebne są auta dostawcze?

Samochody osobowe są nam potrzebne na co dzień. Dzięki nim droga do pracy, na zakupy, czy do urzędu jest do pokonania w krótszym czasie. Takim autem można się spokojnie wybrać na wakacje, czy na wyjazd ze znajomymi. Mimo niewielkich rozmiarów auto osobowe pomieści kilka osób wraz bagażami.

Gdy nie masz własnego samochodu dostawczego

wynajem samochodów dostawczychJednak nie zawsze jest to coś, czego oczekujemy od samochodu. Czasem bardziej niż na przewozie osób chcemy się skupić na przewozie rzeczy. Jako że jeśli nie mamy własnej firmy i prawdopodobnie nie posiadamy własnego auta ciężarowego, to jedynym rozwiązaniem jest wynajem samochodów dostawczych. Wynajem takiego samochodu wcale nie jest o wiele droższy, od wynajmu auta osobowego. Średniej jakości osobówka jest do wynajęcia za jakieś sto złotych za dobę i tyle samo damy za mniejsze auto dostawcze. Nie jest to kwota zawrotna. Kiedy potrzebny jest nam taki wynajem samochodów dostawczych? Przede wszystkim u osób prywatnych są to przeprowadzki oraz zakupy meblowe. Nie ma opcji, żeby meble nawet po złożeniu zmieściły się do samochodu osobowego. Również takie rzeczy jak biały montaż łazienkowy, sprzętu kuchenne, czy na przykład pralki są na tyle duże i ciężkie, że jedynie auto dostawcze nadaje się do ich transportu. Auta dostawcze potrzebne są także często w firmach.

wynajem samochodów dostawczychDzięki nim można przykładowo przetransportować towar z hurtowni, do siedziby firmy, czy też oferować klientom zakupy z dostawą do domu. Samochody dostawcze mogą mieć także rożne pojemności i wielkości. Mogą to być zabudowane busy, samochody z plandeką, ciężarówki. Czasem można także wybrać przyczepę do samochodu osobowego. Każde auto dostawcze powinno być wyposażone w pasy transportowe czy inne zabezpieczenia, dzięki którym towar ,,na pace” nie będzie się przemieszczał w trakcie jazdy. To podnosi także bezpieczeństwo przewozu. Auta dostawcze mogą być wynajmowane na krótszy lub dłuższy czas. Na jeden dzień wybierają je osoby prywatne, natomiast przedsiębiorcy często korzystają z oferty wynajmu średniookresowego (od kilku tygodniu do trzech miesięcy) lub długoterminowego (od trzech miesięcy do nawet dwóch lat!). Z pewnością w każdym większym mieście wynajem samochodów dostawczych będzie bardzo łatwy do znalezienia.

Czasem nawet wypożyczalnie samochodów osobowych mają jeden czy dwa samochody dostawcze na swoim stanie. Warto również wspomnieć o tym, że do prowadzenia pojazdów dostawczych do masy trzech i pół tony wystarczy posiadanie jedynie prawa jazdy kategorii B. na ciężarówki niezbędne jest już prawo jazdy kategorii C.