przyczepy samochodowe

Jakie przyczepy samochodowe oferują producenci?

Większość z nas, stojąc przed decyzją o zakupie własnego samochodu, nie rozmyśla długo nad tym, jakiej wielkości powinien być bagażnik. Raczej nie przewidujemy, że będziemy musieli przewozić wielkogabarytowe rzeczy. Jednakże czasami taka konieczność może zaistnieć, na przykład jeśli postanowiliśmy przeprowadzić się do innego miasta.

Przyczepy małe i duże

przyczepy samochodoweNawet jeżeli nie chcemy transportować mebli, to z całą pewnością nasz dobytek do najskromniejszych nie należy i nie zmieści się w bagażniku samochodu osobowego. Z kolei wynajem samochodu dostawczego do przeprowadzek jest zbędny z tego względu, że taki pojazd będzie zbyt duży i po prostu przepłacimy. Czy zatem jest jakieś rozwiązanie, które pozwoli nam przetransportować cały posiadany dobytek? Tak, możemy zdecydować się na wynajem przyczepki, którą zamocujemy do naszego samochodu. Dzięki temu wszystkie bagaże bez problemu na niej zmieścimy. Takie przyczepki dostępne są na wynajem w całkiem atrakcyjnej cenie, zobaczmy zatem, co proponują nam firmy. Po pierwsze, możemy zdecydować się na lekkie dwuosiowe przyczepy samochodowe, na przykład takie o wymiarach wewnętrznych 2100x1250x390 mm, czyli jedne z mniejszych. Taka przyczepka posiada dopuszczalną masę całkowitą 750 kg, a więc na pewno bezpiecznie przetransportujemy za jej pomocą nasz dobytek.

przyczepy samochodoweNie musimy martwić się o to, czy jest ona trwała i wytrzymała, ponieważ przyczepy takie wykonuje się z wysokiej jakości blachy stalowej oraz profili spawanych. Zabezpieczenie ich za pomocą ocynkowania ogniowego wiąże się ze zwiększeniem odporności na czynniki środowiskowe prowadzące do korozji. Dlatego taka przyczepa potrafi dobrze prezentować się nawet po wielu latach eksploatacji. Warto zwrócić uwagę także na to, z jakiego materiału producent wykonał powierzchnię ładunkową. Najlepiej, aby była to sklejka wodoodporna i antypoślizgowa, gdyż wówczas nasz dobytek będzie leżał bezpiecznie na swoim miejscu nawet podczas niepogody. Oczywiście przed niepogodą możemy zabezpieczyć się też w inny sposób, a mianowicie decydując się na montaż plandeki na przyczepce. Jest to także często spotykane rozwiązanie, niektórzy producenci oferują przyczepy już z zadaszeniem. Wówczas plandeka przymocowana jest solidnie do konstrukcji przyczepy i otwierana jest tylko z jednej strony, najczęściej z przodu.

Wysokie burty zabezpieczają bagaż przed wypadnięciem, dlatego i to nie powinno stanowić naszej obawy. Z całą pewnością jeśli chcemy przeprowadzić się szybko do innego miasta, a nasz dobytek jednak ma pewne gabaryty, dobrym wyborem będzie właśnie wynajem takiej przyczepy samochodowej.