przeprowadzki

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka zawsze oznacza wiele spraw do załatwienia. Szukanie nowego lokum, sprzedaż starego, pakowanie się, wreszcie zapoznawanie się z nową okolicą. Im dalej się przeprowadzamy tym więcej jest problemów ze względu na długą podróż, jak i konieczność rozeznania się w obcym mieście.

Przeprowadzki i przeglądanie rzeczy

przeprowadzkiNa pewno jest to okres bardzo stresujący, ale jeśli się do niego odpowiednio przygotujemy to całość może pójść szybko i bezproblemowo. Przede wszystkim wszelkie przeprowadzki w Gdańsku powinniśmy rozpocząć od przejrzenia naszych rzeczy. Im mniej będziemy mieli do pakowania tym lepiej. Często w szafach zalegają nam stare ubrania, w które się nie mieścimy, stare i niedziałające sprzęty kuchenne, czy inne rzeczy które trzymamy, bo kiedyś mogą się nam przydać. Przeprowadzka to dobra okazja by zrobić mały przegląd i porządki. Później warto rzeczy posegregować pokojami lub rodzajami. Dobrze jest mieć w jednym kartonie rzeczy kuchenne, w drugim ubrania, w trzecim książki i tak dalej. To ułatwia później wnoszenie pudeł do odpowiedniego pomieszczenia i nie trzeba przeszukiwać wszystkich kartonów w poszukiwaniu jednej rzeczy.

przeprowadzkiJeśli jesteśmy już przy pakowaniu to na pewno kartony wszelkiej wielkości, tak jak taśma pakowa i folia bąbelkowa, styropian i inne wypełniacze powinny się u nas znaleźć w dużych ilościach. Szczególnie delikatne rzeczy wykonane ze szkła, porcelany, czy mające malutkie dekoracyjne elementy muszą być szczelnie owinięte, by nie zniszczyły się w transporcie. Każdy karton powinien być podpisany i dobrze zamknięty. Kolejna sprawa to zabezpieczenie mebli. Część z nich można złożyć by zajmowały mniej miejsca. Inne warto jest owinąć folią stretch, dzięki czemu drzwiczki ani szuflady się nie otworzą podczas jazdy. Większość osób nie posiada samochodu dostawczego, dlatego też niezbędne jest zatrudnienie firmy transportowej, najlepiej takiej, która specjalizuje się w przeprowadzkach. Sprawdzone przedsiębiorstwo będzie nie tylko dysponowało odpowiednią flotą samochodową, ale także zatrudnia fachowców mających doświadczenie w przenoszeniu bardzo ciężkich rzeczy. Z ich pomocą nawet wyniesienie ciężkich mebli nie będzie stanowiło problemu.

Podsumowując, przygotowując się do przeprowadzki powinniśmy zrobić przegląd rzeczy, podzielić je na kategorie, zaopatrzyć się w kartony i ich wypełnienie, zabezpieczyć każdą rzecz i zatrudnić fachowców do transportu, którzy na pewno bardzo nam pomogą. Dzięki temu każda przeprowadzka będzie mogła odbyć się bez kłopotów i niepotrzebnych nerwów.