pasta polerska do lakieru samochodowego

Dobra pasta do polerowania lakieru samochodowego

Polerowanie lakieru samochodowego jest podstawową czynnością, która sprawia, że karoseria pojazdu może odzyskać swój dawny blask i nienaganny wygląd. Aby jednak proces ten przyniósł oczekiwane efekty, należy zastosować odpowiednie środki. To od nich będzie zależało, czy padające na samochód promienie słoneczne będą pięknie odbijały się, dając efekt lustra.

Pasta polerska z wypełniaczami

pasta polerska do lakieru samochodowegoDodatkowo polerowanie może wydobyć głębię koloru, co sprawi, że nasz pojazd będzie wyglądał tak, jakby dopiero co opuścił salon samochodowy. Polerowanie powinno być jednak przeprowadzone w sposób całkowicie dokładny. Warto wybrać pastę polerską o odpowiedniej wielkości ziarna. Wśród produktów znajdziemy te oparte o krzemionki krystaliczne lub tlenki aluminium. Warto wiedzieć, że nowoczesne rodzaje ziarna charakteryzują się zmienną gradacją, dlatego dzięki nim możliwe jest wyjątkowo szybkie usunięcie rys i wygładzenie powierzchni, bez konieczności stosowania dwóch środków. Taka pasta działa w sposób następujący. Najpierw ziarno jest rozcierane i wypełnia rysy, po czym przechodzi w stan mleczka, które odpowiednio roztarte wygładza powierzchnię.

pasta polerska do lakieru samochodowegoJednak jest to produkt nieco droższy, dlatego wiele osób decyduje się na pasty starszych generacji. Pasta polerska do lakieru samochodowego oparta na starszej, mało skutecznej technologii może posiadać specjalne wypełniacze, dzięki którym będzie wydawało się, że lakier dobrze odbija padające na karoserię promienie słoneczne, mimo że środek nie został odpowiednio roztarty na jego powierzchni. Warto na to uważać, ponieważ gdy tylko deszcz zmyje tę sztuczną powłokę, szybko okaże się, że polerowanie nie zostało przeprowadzone całkowicie w sposób prawidłowy, lakier okaże się matowy. Problemy mogą pojawić się także wtedy, kiedy dobierzemy zbyt agresywny środek do podłoża. Wówczas istnieje duża szansa na powstanie defektów, wśród których wymienia się między innymi utratę głębi koloru, efekt przytłumionego połysku czy pojawienie się kręgów polerskich. Jednakże odpowiednio dobierając produkt do wielkości rys, z pewnością takie sytuacje nie będą miały miejsca.

W szerokiej ofercie producentów znajdziemy dużo różnego rodzaju past polerskich, dlatego możemy mieć problem z wyborem, jednakże jeśli wcześniej przeprowadzimy kontrolę wizualną karoserii i określimy głębokość rysy, to już uda nam się lepiej dobrać właściwy produkt do naszego problemu. Prawidłowe polerowanie zapewni atrakcyjny wygląd karoserii, co jest z pewnością bardzo ważne dla każdego właściciela auta, jak i dla pasażerów.