dywaniki samochodowe

Dobór dywaników samochodowych do modelu auta

Dywaniki samochodowe to jedno z najczęściej kupowanych akcesoriów samochodowych. Jednak ich wybór przy obecnej liczbie ofert wcale nie jest taki łatwy jakby się mogło wydawać. Już pomijamy tu samą kwestie jakości, bo jak wiadomo, na rynku dostępne są produkty o różnym standardzie wykonania.

Dywaniki samochodowe dopasowane do auta

dywaniki samochodowe Ale chodzi już o samo dobranie właściwego egzemplarza do modelu auta. W wielu przypadkach mamy do czynienia z opisem modelu auta, ale bez uwzględnienia jego rocznika, co może skutkować tym, że dywanik nie jest tak dobrze dopasowany do auta, jak należałoby się tego spodziewać. W jeszcze większej ilości przypadków spotykamy się z opisem dywanik uniwersalny – pasujący do takich modeli. Takie często okazują się jeszcze gorzej dopasowane do samochodu są zbyt małe, tym samym niedostatecznie przykrywają powierzchnie lub też za duże i się zaginają, co zatem brać pod uwagę, by dobrać właściwy model? Jeśli potrzebne są nam dywaniki samochodowe skoda fabia – komplet to by mieć pewność, że to co wybierzemy będzie właściwe należy dokładnie pomierzyć to jakie obecnie mamy dywaniki – jeśli są odpowiednio dopasowane lub pomierzyć samo miejsce w jakim dywaniki mają się znajdować. I to właśnie samymi wymiarami, a nie opisem warto się sugerować, bo ten często – zwłaszcza w sklepach internetowych bywa mylący.

dywaniki samochodowe I tu jeszcze jedna uwaga, jeśli szukamy kompletu to często się okazuje, że np. wymiar jednych dywaników nam odpowiada innych nie, dlatego jeśli nie możemy znaleźć idealnie odpowiadającego nam kompletu warto złożyć go samemu kupując oddzielnie dywaniki przednie i tylne. Jeśli kwestie wymiarów mamy określoną to przy wyborze warto wziąć pod uwagę także estetykę samego dywanika tak by dobrze komponował się z modelem danego auta. W samochodzie marki Fabia dywanik z logo VV średnio będzie pasować, znaczenie ma także kolorystyka, zwłaszcza jeśli decydujemy się na dywaniki materiałowe, a nie gumowe – które i teraz dostępne są już w co najmniej dwóch wariantach kolorystycznych czarnym i nieco jaśniejszym szarym czy nawet kremowym. Dobierając dywaniki o właściwym wymiarze i pasujące kolorystycznie do wnętrza samochodu, stworzymy spójny wizerunek auta, dzięki czemu będzie ono wyglądać jak od nowości. Pamiętajmy jednak o tym, by wybierając dywaniki do auta przede wszystkim kierować się ich praktycznością i jakością wykonania, dzięki czemu będą one trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Nie bez znaczenia będzie także cenę, te oryginalne będą zawsze droższe jednak będą idealnie dopasowane, zamienniki będą tańsze jednak nie zawsze tak spasowane, jednak znając wymiary możemy dobrać odpowiednie rozwiązanie w atrakcyjnej cenie.