filtr powietrza do mecalac

Czym są filtry powietrza?

Silnik jest maszyną podatną na różnorodne uszkodzenia wynikające przede wszystkim ze środowiska. Jeśli dostaną się do niego chociażby najmniejsze drobinki piasku, bądź też innych zanieczyszczeń „twardych”, to istnieje ryzyko zatarcia silnika, a jak powszechnie wiadomo – jest to usterka, której nie chciałby doświadczyć żaden kierowca. Na szczęście istnieje szereg różnorodnych rozwiązań, gdzie ich głównym zadaniem jest niedoprowadzenie do takiej sytuacji.

Filtr powietrza to konieczność?

filtr powietrzaaJednym z takich rozwiązań są filtry silnikowe. Silnik należy do jednej z najbardziej narażonych na uszkodzenia maszyn. Potrzebuje on oleju silnikowego, powietrza, a także paliwa aby działać skutecznie. Niemniej jednak w każdym z tych trzech elementów mogą znajdować się problematyczne detale, które mogą go uszkodzić. Biorąc za przykład filtr powietrza, to różnego rodzaju zanieczyszczenia, pyły i tym podobne rzeczy stwarzają jasne zagrożenia dla samego silnika. Na szczęście, filtr powietrza skonstruowany jest w taki sposób, że zatrzymuje wszelkie niepożądane elementy i przepuszcza dalej tylko „czyste” powietrze. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych wkładów, zasysane powietrze jest natychmiast filtrowane i elementy niepożądane od razu osadzają się na wkładach pełniących lwią część pracy samego filtra.

filtr powietrza do mecalacWedle wielu statystyk, filtry powietrza, a szczególnie te uniwersalne, które są tworzone z myślą o wielu różnorodnych potrzebach, są w stanie odseparować praktycznie całość niepożądanych zanieczyszczeń zostawiając około jedną dziesiętną procenta. Przykładowo, uniwersalne filtry do Mecalac to filtry stworzone z myślą o potężnych silnikach maszyn budowlanych takich jak chociażby koparki. Jak wiadomo, ich silniki są ogromne, a co za tym idzie, potrzeby związane z zasysanym powietrzem są jeszcze większe. To stwarza ryzyko dostania się większej ilości zanieczyszczeń, ale na szczęście dzięki specjalistycznemu dostosowaniu się do potrzeb takich maszyn, nowoczesne filtry do maszyn budowlanych są w stanie swobodnie mierzyć się z takim ryzykiem.

Jak więc widać, filtry powietrza to bardzo ważne, a zarazem stosunkowo niepozorne elementy, które pełnią niesamowicie kluczowe zadanie – chronią silnik przed jego uszkodzeniem. Czymś o czym powinien pamiętać każdy kierowca, a także właściciel maszyn jest to, że filtry powietrza powinny być wymieniane w stałych interwałach czasowych. W szczególności ważne jest to w kontekście maszyn budowlanych, gdzie jak wiadomo – place budowy to miejsca pełne zanieczyszczeń i tym podobnych elementów niepożądanych mogących doprowadzić do poważnej usterki maszyn.