budowa myjni bezdotykowej

Budowa myjni – o czym trzeba pamiętać?

Coraz więcej osób decyduje się na budowę myjni. Jest to dobry pomysł na biznes. Koszty jej użytkowania nie są wysokie, budowa nie jest skomplikowana. Są firmy, które potrafią zapewnić wszystko co potrzeba do stworzenia myjni, a po stronie zamawiającego leży tylko uzyskanie pozwoleń, kupienie terenu, wybranie opcji.

Budowa myjni a instalacje

budowa myjni bezdotykowejTo bardzo korzystne rozwiązanie. Jednak to nie oznacza, że nie trzeba przemyśleć całej inwestycji. Żeby budowa myjni była dobrze wykonana to przede wszystkim trzeba dobrze przygotować teren. Każda myjnia musi mieć betonową wylewkę na podłoże. Beton z warstwą hydrofobową będzie trwały i zabezpieczony przed pękaniem. Potrzebne jest także zabezpieczenie pod metalową konstrukcję wsporczą myjni. Podłoże musi być pochyłe, tak by zewnętrzne krawędzi myjni były wyżej niż środek stanowiska do mycia. Na środku musi się znajdować także główny odpływ. Dwa kanały odpływowe mogą być także przy bocznych ściankach stanowiska. Bez spadku terenu woda spływała by na wszystkie strony, a nie do odpływu. Podczas budowy myjni warto także sprawdzić w która stronę ustawić myjnię. Powinna być ona widoczna z ulicy, żeby kierowcy wiedzieli gdzie mają wjechać. Jednak myjnia powinna stać tak, by nie była od strony południowej.

budowa myjni bezdotykowejSłońce wtedy będzie oślepiać klientów, odbijać się w szybach samochodowych. Myjnia może stanąć na działce lekko po skosie, czy tak, by od południa stanęłyby ściany boczne. Budowa myjni musi zakładać także, że działka musi być podłączona do instalacji wodno-kanalizacyjnej, jak i elektrycznej. W końcu system myjący potrzebuje zasilana. Potrzeba wody do mycia jest oczywista. Warunki zabudowy działki muszą uwzględniać prowadzenie tego typu działalności gospodarczej. Bez przyłączy można nie dostać pozwolenia na budowę. Planując budowę myjni trzeba także zadbać o zakup odpowiednich środków myjących i zabezpieczających. Dobrze jest, by dało się je składować blisko myjni, np. w pomieszczeniu gospodarczym obok. Wtedy nie trzeba ich daleko nosić, a wiadomo, że duże ilości płynów ważą swoje. Obok myjni warto jest także zainstalować odkurzacz samochodowy, także użytkowany na monety. Ścianki stanowiska myjni powinny być na tyle niskie, by klienci mogli na nich powiesić dywaniki samochodowe.

Wielu klientów wyciąga je przed myciem auta i także myje je pod ciśnieniem, a potem suszy. Budowa myjni samoobsługowej nie jest skomplikowana, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach, takich jak podłoże, czy dobór produktów. Znając te podstawy można mieć pewność posiadania dobrej konstrukcji.